fbpx

Atrakcje w okolicy

Małopolska ma wiele atrakcji do zaoferowania. Szukając noclegu, warto wybrać obiekt – taki jak nasz, który będzie stanowił świetną bazę wypadową do zwiedzania całego regionu!

Hotel położony jest w Wieliczce w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej Kopalni Soli - wpisanej na listę UNESCO, 10-km od historycznego centrum Krakowa, w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych (Kraków, Zakopane, Tarnów, Rzeszów).

Oprócz zwiedzania kopalni, zachęcamy do spaceru po Wieliczce, aby odkryć inne atrakcje przy hotelu – Tężnię Solankową, Park Adama Mickiewicza czy place zabaw.

W stolicy Małopolski koniecznie trzeba zobaczyć Wawel i piękny Stary Rynek z Sukiennicami. Kraków to także urokliwe uliczki dzielnicy żydowskiej z pysznymi restauracjami i rozsianymi synagogami, które opowiadają historię miasta.

Planując swój pobyt w Małopolsce, można zorganizować podróż w czasie do obozu Auschwitz- Birkenau, by poznać przejmującą, smutną historię II wojny światowej. Można pokusić się też o wyprawę malowniczym szlakiem Orlich Gniazd, wycieczkę do Wadowic lub Częstochowy.