fbpx

Atrakcje dla grup

HISTORYCZNE SERCE KRAKOWA - zwiedzanie z przewodnikiem
Z wykwalifikowanym przewodnikiem odkryją Państwo niezwykłe historie skrywane za murami zabytków w najstarszej części Krakowa. Zobaczą Państwo: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Katedrę na Wawelu, Drogę Królewską, Rynek Główny z Sukiennicami i Bazyliką najświętszej Marii Panny z wyjątkowym ołtarzem Wita Stwosza oraz historyczną Dzielnicę Uniwersytecką z Collegium Maius.


ŻYDOWSKI KRAKÓW –zwiedzanie z przewodnikiem
Przewodnik miejski wprowadzi Państwa poprzez labirynt wąskich uliczek w niepowtarzalną atmosferę żydowskich dzielnic Krakowa: liczne synagogi (w tym dwie czynne: Tempel i Remuh), stary cmentarz żydowski, restauracje serwujące kuchnię żydowską przy akompaniamencie muzyki klezmerskiej na żywo. Odwiedzą również Państwo byłe getto żydowskie w dzielnicy Podgórze oraz niezwykłe muzeum Fabryka Emalii Oskara Schindlera.


II WOJNA ŚWIATOWA - zwiedzanie z przewodnikiem
Mroczna historia Krakowa? Wykwalifikowany przewodnik ukaże Państwu oblicze Krakowa z okresu II wojny światowej, gdy Zamek na Wawelu był siedzibą generalnego gubernatora Hansa Franka, na Uniwersytecie Jagiellońskim aresztowano profesorów, w areszcie wojskowym na Montelupich przetrzymywano więźniów politycznych, w Podgórzu utworzono getto żydowskie, a w Płaszowie obóz pracy.


AUSCHWITZ – BIRKENAU – zwiedzanie z przewodnikiem
Auschwitz – Birkenau – nazistowski obóz koncentracyjny i obóz zagłady utworzony w Oświęcimiu w okresie II wojny światowej. Największa fabryka śmierci i pomnik tragicznej historii ludzkości. Miejsce wymagające upamiętnienia i szacunku. Podczas zwiedzania przewodnik przybliży Państwu prawdziwe oblicze tego miejsca.


ŚLADAMI JANA PAWŁA II –wycieczka z przewodnikiem
Nasz przewodnik zabierze Państwa w wyjątkową podróż w czasie przez życie Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II, a mianowicie do rodzinnego miasta Wadowic i domu, w którym się urodził, Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego często pielgrzymował pieszo z ojcem oraz szczególnie mu bliskich miejsc w Krakowie takich jak: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, kościoła pw. Św. Floriana, kościoła Franciszka-nów, Katedry na Wawelu oraz okna papieskiego w Pałacu Biskupim. Najnowszym celem podróży śladami Jana Pawła II jest poświęcone mu sanktuarium w Łagiewnikach.


KRAKÓW – MIASTO ŚWIĘTYCH – wycieczka z przewodnikiem
Świętych i błogosławionych, którzy żyli w Krakowie, jest niemal tylu, co zabytków w tym mieście. Ich ślady można napotkać niemal na każdym kroku. Odkryje je dla Państwa nasz przewodnik ukazując życie m.in.: św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny, św. brata Alberta czy św. Stanisława (patrona Krakowa).


NA KLASZTORNYCH ŚCIEŻKACH - wycieczka z przewodnikiem
Z naszym przewodnikiem odkryją Państwo dwa wyjątkowe klasztory: Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie - najważniejsze i najbardziej uczęszczane przez pielgrzymów sanktuarium Maryjne w Polsce, słynące z cudownego obrazu Maryi oraz Opactwo w Tyńcu - najstarszy klasztor w Polsce, założony w XI wieku przez Benedyktynów.


NA SZLAKU ORLICH GNIAZD - wycieczka z przewodnikiem
Szlak Orlich Gniazd wiedzie z Krakowa do Częstochowy, a na jego trasie znajdują się liczne ruiny zamków i warowni. Podczas wycieczki z przewodnikiem będą mieli Państwo okazję zwiedzić najbardziej znane z nich: Zamek w Pieskowe Skale, Ogrodzieńcu czy Ojcowie, a także podziwiać ciekawe formy krasowe powstałe na tym obszarze.


ZAKOPANE – ZIMOWA STOLICA POLSKI – wycieczka z przewodnikiem
Zimowa, ale równie popularna latem. Nasz przewodnik zapozna państwa z unikalnym folklorem i charakterystyczną architekturą Zakopanego, miasta położonego u stóp Tatr. Wśród wielu atrakcji znajdzie się przejazd przez Dolinę Chochołowską, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kościół na Jaszczurówce, zwiedzanie Starego Cmentarza na Pęksowym Brzyzku oraz wyjazd na Gubałówkę. Dzień zakończy się zakupami na słynnych Krupówkach i kolacją przy muzyce góralskiej.


PIENINY I ZAKOPANE – zwiedzanie z przewodnikiem
Pieniny i Zakopane to imponujące piękno natury i barwny folklor, który odkryją Państwo z naszym przewodnikiem. Podczas spływu Przełomem Dunajca flisacy opowiedzą ciekawe historie i miejscowe legendy. W Zakopanem spróbują Państwo regionalnych serów i przejdą tętniącymi życiem Krupówkami.


KRAKÓW NOCĄ– zwiedzanie z przewodnikiem
Nasz Przewodnik poprowadzi Państwa przez spowite mrokiem uliczki Krakowa I wyjawi niektóre tajemnice tego miasta. Odżyją niesamowite legendy I wydarzenia sprzed lat, a Państwo poznają mało znane oblicze Krakowa.


PUB CRAWLING– z asystą przewodnika
Kraków to miasto o największej ilości pubów i klubów na metr kwadratowy. Nasz przewodnik pokaże Państwu najciekawsze i najpopularniejsze z nich, a także poleci najlepsze shoty. Co więcej, będą mieli Państwo okazję spróbować legendarnych kiełbasek z Nyski oraz zapiekanek serwowanych na Kazimierzu - obowiązkowych punktów każdej krakowskiej imprezy.

Już dzisiaj zapraszamy do kontaktu z naszym działem marketingu:
e-mail: office@hotelgalicja.pl
tel. +48 506 067 779, +48 518 177 765, +48 12 291 40 40